полоса
левая полоса
Переход на главную
правая полоса
bg
Донецька ОДАПрес-службаНовини райдержадміністраційЗ 1 грудня 2013 року зросте мінімальна зарпла...
УВІЙТИ

З 1 грудня 2013 року зросте мінімальна зарплата - інформує податкова інспекція

25 листопада 2013 року

З 1 грудня 2013 року зросте мінімальна зарплата

Згідно зі ст.8 Закону України  від 06.12.2012 р. №5515- VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік», з 1 грудня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становитиме 1218 гривень на місяць та 7,30 гривень за годину.

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) (Кодекс законів про працю України, Закон України від 24.03.1995 р. №108-95-ВР «Про оплату праці»).

 

Зверніть увагу! 29 листопада 2013 року – останній день сплати ПДВ за жовтень

Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за жовтень 2013 року подали до 20 листопада 2013 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 29 листопада 2013 року.

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Якщо останній день строку сплати суми податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то сплатити необхідно раніше. Нагадуємо, що термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься.

Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

 

Увага! Рахунки для сплати єдиного внеску розміщено на веб-порталі Міндоходів

Ясинуватська ОДПІ повідомляє, що з метою реалізації норм Закону України від 04.07.2013 року № 406-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи»,  відкрито рахунки в органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску.

Номера рахунків розміщено на веб-порталі Міндоходів: http://minrd.gov.ua у розділі «Реєстри».

Одночасно повідомляємо, що рахунки для платників єдиного внеску, зареєстрованих в Ясинуватській ОДПІ, розміщені на стенді «Інформація для платників податків про єдиний соціальний внесок» у приміщені Центру обслуговування платників. Довідки за телефонами: (06236) 4-21-09; 4-20-49.

Щодо марок акцизного податку

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2013 р. № 813 внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого власною Постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1251. Визначено, що марки встановленого зразка виготовлятимуться на замовлення Міндоходів України державним підприємством, яке перебуває в управлінні Нацбанку України.

Скористайтеся правом на нарахування податкової знижки

Якщо у 2012 році Ви сплачували за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім'ї І-го ступеня споріднення, то Ви маєте право на податкову знижку. Тобто Ви можете повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше 15 % (ставка податку).

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2013 року включно, подати до податкової інспекції за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Одночасно повідомляємо, якщо до кінця 2013 року Ви не скористаєтесь правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Для зручності й покращення обслуговування громадян Міністерством доходів і зборів України запроваджено сервіс – «Заповнення декларацій про майновий стан і доходи», який дозволяє заповнити декларацію на веб-порталі Міндоходів (www. minrd.gov.ua).

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

У разі виникнення будь-яких питань за довідками слід звертатися за телефонами Ясинуватської ОДПІ: (06236) 4–20-49; 4-30-94.

Продаєте нерухомість? Сплатіть податок

Доходи, одержані громадянами від продажу об’єктів нерухомості, підлягають оподаткуванню за ставкою 5%. Якщо продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості.

У разі, коли угода купівлі-продажу укладається між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору. Сума податку визначається та самостійно сплачується продавцем через банківські установи за місцем нотаріального посвідчення такої угоди. Тобто податок сплачується за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори. Якщо ж покупець об’єкта нерухомості – юридична особа чи фізособа-підприємець, така особа виконує обов’язки податкового агента – утримує та перераховує податок з доходу платника від такого продажу.  

Нагадаємо, з метою оподаткування доходів фізичних осіб під продажем нерухомого майна розуміється будь-який перехід права власності на нього, крім успадкування та дарування.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст. 172 Податкового кодексу України.

Порядок ввезення в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Громадяни можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручні поклажі або супроводжувальному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:

- 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г.;

- 5л. пива, 2 л. вина, 1 л. міцних (із вмістом спирту більш як  22%) алкогольних напоїв.

При цьому, ввезення на територію України зазначених виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається.

Порядок ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів регулюється ст. 376 Митного кодексу України.

Понад 81% касової техніки вже передають звітність дистанційно

До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій Міндоходів підключено 197 тис. одиниць касової техніки. Це складає понад 81% від загальної кількості реєстраторів.

Власники цієї техніки вже спілкуються з органами доходів і зборів дистанційно, оскільки вся звітність автоматично передається до серверу обробки інформації Міністерства.
Нагадаємо, що суб’єкти господарювання мають ще час до 1 січня 2014 року на адаптацію до нових вимог законодавства, – протягом якого штрафні санкції до користувачів касових апаратів, за неподання звітності про використання РРО в електронній формі, застосовуватись не будуть.

Одночасно повідомляємо, перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, дозволених до використання, розміщено на порталі Міндоходів: (http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).

У Донецькій області видано більше 12 тис. ліцензій на право торгівлі алкоголем та тютюном

Станом на 01.11.2013 в Донецькій області нараховується близько 4,6 тис. суб`єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Загальна кількість діючих ліцензій, виданих на зазначені види діяльності, складає 12,2 тис. шт. (алкогольних – 6,3 тис. шт., тютюнових – 5,9 тис. шт.).

Нагадаємо, що з метою покращення обслуговування платників податків, ГУ Міндоходів у Донецькій області з листопада 2013 року змінено порядок приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі  алкогольними напоями  та тютюновими виробами.

Відтепер подати документи та отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами можна у Центрі обслуговування платників Ясинуватської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області, за адресою: м. Ясинувата, мікрорайон №3, б.13-14, 1-ий поверх, кабінет № 10 «а». Прийом документів: вівторок – з 9 - 00 до 18 -00 год.; четвер – 9-00 до 18 -00. Телефон для довідок: (06236) 4-30-94.

На вопросы плательщиков отвечает первый заместитель начальника Ясиноватской ОГНИ Главного управления Миндоходов в Донецкой области

Локшин И.С.

Вопрос: должен ли плательщик единого налога третьей группы при продаже товаров применять регистратор расчетных операций?

Ответ: в соответствии с п.6 Закона Украины от 06.07.95 г. № 265/95-ВР «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг» (далее – Закон об РРО) при продаже товаров (предоставлении услуг) физическими лицами – предпринимателями, которые уплачивают единый налог, РРО и расчетные книжки не принимаются.

Следовательно, плательщик единого налога третьей группы при продаже товаров не применяет РРО.

Вопрос: освобождается ли от уплаты авансового взноса по единому налогу плательщик единого налога второй группы, не использующий труд наемных лиц, на период отпуска, продолжительность которого меньше календарного месяца?

Ответ: плательщики единого налога второй группы, не использующие труд наемных лиц, освобождаются от уплаты единого налога в течение одного календарного месяца в году на время отпуска, а также за период болезни, подтвержденной копией листка (листков) нетрудоспособности, если она длиться 30 календарных дней и больше (п. 295.5 ст. 295 Налогового кодекса Украины).

Таким образом, если продолжительность отпуска меньше календарного месяца, то основание для освобождения от уплаты авансового взноса по единому налогу, в течение календарного месяца отсутствует.

Ясинуватський район