полоса
левая полоса
Переход на главную
правая полоса
bg
Донецька ОДАПрес-службаНовини райдержадміністраційПро забезпечення відшкодування вартості лікар...
УВІЙТИ

Про забезпечення відшкодування вартості лікарських засобів

01 червня 2017 року

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016р. № 863 «Про запровадження вартості лікарських засобів (зі змінами)»та Постанови кабінету Міністрів України від 17 березня 2017р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» з квітня 2017р. стартувала урядова програма «Доступні ліки». Вона надає можливість кожному отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1. Серцево-судинні захворювання.

2. Бронхіальна астма.

3. Цукровий діабет 2 типу.

Наказом МОЗ України № 360 від 03.04.2017р. затверджений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню – це перелік із 157 МНН, які входять до програми «Доступні ліки» і включає в тому числі інформацію про - міжнародну непатентовану назву; - торгівельні назви; - форму випуску; - сили дії (дозування) – виробника; - оптово-відпускну ціну дози за упаковку, грн.; - розмір відшкодування за упаковку,грн., - сума доплати за упаковку,грн.

В Олександрівському районі в Урядовій програмі беруть участь Олександрівський РЦПМСД та аптека «Добрі ліки». Укладено договір, згідно якого проводяться розрахунки за лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню. В амбулаторіях та на ФПах наявні Реєстри лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, плакати.

На диспансерному обліку знаходяться 4300 пацієнт. Всі вони після візиту до сімейного лікаря отримують рецепт (ф-1) на лікарський засіб з діючою речовиною. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок. Пацієнт самостійно вирішує, яку торгову марку придбати. Рецепт дійсний протягом місяця. Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, пацієнт може зачекати, коли ліки надійдуть до аптеки; або обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

                    За інформацією районного центру надання первинної медико – санітарної допомоги

Олександрівський район