полоса
левая полоса
Переход на главную
правая полоса
bg
Донецька ОДАПрес-службаНовиниПавло Жебрівський зустрівся з делегацією Упра...
УВІЙТИ

Павло Жебрівський зустрівся з делегацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

22 січня 2016 року

21 січня голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зустрівся з представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців на чолі з Пабло Матеу. Делегації Донецької ОДА та УВКБ ООН обговорили питання з приводу економічного стану регіону і напрямки співпраці щодо надання допомоги мешканцям Донеччини. 

Очільник області наголосив на важливості допомоги міжнародних організацій у відновленні інфраструктури, насамперед доріг, а також у питанні реінтеграції тимчасово переміщених осіб до нормального життя, створення для них помешкань і робочих місць. 

«Ми підрахували, що за час озброєного конфлікту збитки Донецької області сягнули 5,4 мільярдів гривень. Це без врахування тих населених пунктів, де і зараз точаться військові дії та куди утруднений доступ. Але ключове питання - це люди. Сьогодні у нас зареєстровано більше 660 тисяч тимчасово переміщених осіб. Це накладає додаткове навантаження на територію Донецької області, яку контролює українська влада. Це проблеми з житлом, медичним обслуговуванням, освітою та відсутність необхідної кількості робочих місць», - підкреслив очільник ОДА. 

Представник УВКБ ООН Пабло Матеу запевнив очільника області, що Управління Верховного комісара ООН у справах біженців розуміє існуючі проблеми і співпрацюватиме з ОДА в напрямку їх вирішення. «Ми підтримуємо Вашу позицію стосовно розвитку регіону, а також намагання створювати робочі місця, щоб не було ситуації залежності людей від гуманітарної допомоги», - підкреслив він. 

Павло Жебрівський зазначив, що Донецька ОДА не розраховує тільки на допомогу іноземних донорів, а і шукає власні кошти. Так, на розвиток області на цей рік у бюджет закладено 3,5 мільярдів гривень.

Він висловив надію, що Україна спільно із УВКБ ООН продовжать співпрацю із відбудови регіону, а представники організації ще не раз завітають на Донеччину з гостинним візитом в мирні часи.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації