полоса
левая полоса
Переход на главную
правая полоса
bg
Донецька ОДАПрес-службаНовиниПро стан епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ...
УВІЙТИ

Про стан епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в Донецькій області станом на 18 січня

18 січня 2016 року

За період з 11.01.2016 по 17.01.2016  в Донецькій області зареєстровано 17689 випадків захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Показник захворюваності на 10 тис. населення складає 89,3, що в 2,5 рази вище, ніж попереднього тижня.  Епідемічний поріг перевищено в 1,6 рази.

З початку року від ускладнень від грипу померло 15 осіб. Ніхто з померлих не був щеплений. Після госпіталізації всі хворі отримували належну антибактеріальну терапію, але їх стан при потраплянні в стаціонар був украй важкий у зв’язку з пізнім зверненням та проведенням неадекватного самолікування вдома.

Згідно результатів вірусологічного дослідження від померлих у чотирьох випадках виділено вірус грипу типу А, у тому числі у трьох – H1N1.

З метою стабілізації епідемічної ситуації в Донецькій області проводиться комплекс організаційних, профілактичних і протиепідемічних заходів відповідно до Комплексного плану заходів профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у Донецькій області в 2013-2017 роках.

У зв’язку зі зростанням захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, згідно рекомендацій Держсанепідслужби, введений комплекс протиепідемічних заходів на період епідемії. В лікувально-профілактичних закладах здійснюється переважне обслуговування хворих вдома, окремий прийом у поліклініках хворих, які вперше і повторно звернулися за медичною допомогою;діє заборона відвідин хворих у відділеннях стаціонарів, масковий режим, посилений режим поточної дезінфекції, посилений дезінфекційний і протиепідемічний режим на об’єктах торгівлі, в транспорті, на промислових підприємствах, рекомендовано не проводити масові заходи для дітей та дорослих.

Вжито заходи щодо призупинення учбового процесу взагальноосвітніх закладах (208 шкіл області з загальною кількістю учнів 67 тисяч), вузах I-II та III-IV рівня акредитації зачиняти.

Постійно проводиться санітарно-освітня робота серед населення.

З 18.01.2016 введено щоденний моніторинг за станом захворюваності на грип та ГРВІ, здійсненням попереджувальних заходів щодо них у всіх містах та районах області.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський дав доручення виконавчим структурам влади перенести всі масові заходи в області на пізніший термін у зв’язку з перевищенням епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ.


За інформацією Головного управління Держсанепідслужби у Донецькій області та Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА