полоса
левая полоса
Переход на главную
правая полоса
bg
Донецька ОДАПрес-службаНовиниНа Вуглегірській ТЕС йдуть відновлювані робот...
УВІЙТИ

На Вуглегірській ТЕС йдуть відновлювані роботи після нічного обстрілу і зупинки станції

27 липня 2015 року

В ніч з 26 на 27 липня з позицій російсько-терористичних військ було обстріляно Вуглегірську ТЕС, що призвело до зупинки її роботи. Працівники ТЕС не постраждали. ТЕС розташована поруч з містом Світлодарськ, що знаходяться між Горлівкою та Дебальцеве.

О 0:56 понеділка стався артилерійський обстріл 1-го і 3-го енергоблоків ТЕС. О 1:20 було обстріляно 4-й енергоблок. Тепломеханічна частина обладнання енергоблоків не пошкоджена, але зруйнована підстанція, що належить «Центренерго».

В результаті розривів снарядів пошкоджена електрична частина енергоблоків № 1,2,3. Значні пошкодження отримали відкриті розподільні пристрої ВРУ 330 і 110 кВ.

В 00.58 аварійно відключені від енергомережі 1,3 і 4 енергоблоки. В 3.27 від лінії 330 кВ Донбаська-2 подано напругу для власних потреб ТЕС, а також підключені до електропостачання населені пункти Світлодарськ, Миронівка та інші.

Внаслідок виведення підстанції з ладу, Вуглегірську ТЕС довелося зупинити. Ведуться відновлювальні роботи. Для допомоги у відновних роботах на станцію направлені фахівці Зміївської ТЕС, Ременерго ПАТ «Центренерго» і механізована бригада Донецькобленерго для відновлення обладнання ВРП 110 кВ та ліній електропередач.

В даний час проводиться огляд і дефектація пошкодженого обладнання. Обсяг завданої шкоди виробничим приміщеням та обладнанню електростанції встановлюється, повідомляє «Центренерго».

Донецька ОДА розцінює обстріл ТЕС як навмисне руйнування терористами інфраструктури, що забезпечує базові потреби людей.

Довідка: Вуглегірська теплова електростанція - найпотужніша електростанція, що входить до складу ДАЕК «Центренерго», розташована в місті СвітлодарськДонецької області, і перший за величиною енергогенеруючий об'єкт на території Донецької області. Вуглегірська ТЕС забезпечує електричною енергією найбільш промислово розвинені північно-східні регіони України. Проектна потужність Вуглегірської ТЕС становить 3600 МВт. Кількість енергоблоків — 7. Проектне паливо: енергоблоки 300 МВт - вугілля марки ГСШ з калорійністю 5000 ккал/кг; енергоблоки 800 МВт - газ.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації