полоса
левая полоса
Переход на главную
правая полоса
bg
Донецька ОДАПрес-служба

Контакти прес-служби:  (063) 035-34-43


ПОЛОЖЕННЯ

про порядок акредитації журналістів, працівників засобів масової інформації при Донецькій обласній державній адміністрації

 1. Акредитація журналістів, працівників засобів масової інформації при Донецькій обласній державній адміністрації (далі – облдержадміністрація) проводиться відповідно до Конституції України, Законів України «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про місцеві державні адміністрації», цього Положення та інших нормативно-правових актів.

2. Метою акредитації є:

  • забезпечення відкритості і гласності діяльності облдержадміністрації та її структурних підрозділів;
  • сприяння журналістам, працівникам засобів масової інформації у виконанні ними своїх професійних обов’язків;
  • надання можливостей для всебічного, об’єктивного та збалансованого висвітлення журналістами, працівниками засобів масової інформації діяльності облдержадміністрації.

3. Акредитація журналістів, працівників засобів масової інформації при облдержадміністрації здійснюється на добровільній основі та передбачає добросовісне виконання журналістами та працівниками засобів масової інформації їх професійних обов’язків з дотриманням вимог Конституції, законів України, інших нормативно-правових актів, норм професійної етики та моральних засад суспільства.

Акредитація журналістів, працівників засобів масової інформації при облдержадміністрації проводиться управлінням інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації (далі – прес-служба) шляхом включення наданих ними даних до електронної бази розсилки інформаційних матеріалів, на підставі відповідної заявки (форми – у додатках №№ 1, 2).

4. На спеціальні заходи для журналістів (прес-конференції, брифінги тощо) право доступу мають лише журналісти, акредитовані у відповідності з п. 3 цього Положення.

5. Прес-служба по окремих заходах, проведення яких передбачає залучення транспортних та інших ресурсів, проводитиме окрему одноразову акредитацію на певний захід. Участь у ньому в пріоритетному порядку братимуть журналісти та працівники засобів масової інформації, які мають постійну акредитацію при облдержадміністрації.